Starostka Paříže upadla do šíleného vzteku


Francouzští obránci života zorganizovali v Paříži protipotratovou kampaň. Nalepili na městské veřejné bicykly k zapůjčení nálepky s heslem “A kdybyste mu dovolili žít?”. Kampaň doslova vztekla starostku Paříže, která použila ostrá slova na adresu aktivistů prolife.

Obránci života se rozhodli vést osvětovou kampaň, že potrat je zabitím nenarozeného člověka. Proto nalepili na městská kola Velib zvláštní nálepky. Je na nich obrázek nenarozeného člověka a malého dítěte, jak si sedá na kolo. Grafika je opatřena heslem “A kdybyste mu dovolili žít?”.

Na reakci levicových politiků nebylo třeba dlouho čekat. Jako první se ozvala starostka Paříže Anne Hidalgo, která označila tuto kampaň za “hanbu pro naši republiku, pro Paříž a její hodnoty”. Svému hněvu dala průchod na sociálních sítích a pohrozila ostrou reakcí.

„Nelegální a nepřípustné! Protipotratová koláž je hanbou naší republiky, Paříže a jejich hodnot. Podniknu všechny kroky, aby se taková situace neopakovala," - ohodnotila na Twitteru tuto akci pro život Anne Hidalgo.

Na kampaň obránců života zareagovali také členové vlády. “To je hrůza. Potrat je přece základním právem žen. Nikomu nedovolíme do toho vstupovat,” napsala na Twitteru ministryně pro rovnost žen a mužů Isabelle Rome.

„Tváří v tvář reakcionářům vláda a většina občanů budou vždycky na straně žen, abychom jim garantovali právo volby," dodal ministr zdravotnictví Francois Braun.

Ke kampani se přihlásila protipotratová organizace „Les Survivors”, tzn. Zachránění. „Ty, který jezdíš tím Velibem, jestlipak si vzpomínáš na dobu, kdy ses tomu jako dítě učil?" - napsala v tiskovém sdělení tato organizace, jejíž členové - jak sami o sobě uvádějí - jsou těmi, kteří měli možnost se narodit, na rozdíl od 200 tisíc “našich bratří a sester každým rokem, jimž to nebylo dopřáno v důsledku potratu”.

Ve Francii je potrat legální a lze ho vykonat na přání. Zákon dovoluje zabít nenarozené dítě do 14. týdne těhotenství.

Zdroj: Článek „Francja: mer Paryża wpadła w szał. To reakcja na antyaborcyjną kampanię obrońców życia“, in www.pch24.pl 27. 5. 2023

(překlad PhDr. Radomír Malý)