Potratáři v šoku aneb Vítězné Srdce Ježíšovo


Svátek Nejsvětějšího Srdce Ježíšova bude již navždy přelomovým dnem nikoli jen v dějinách Spojených států amerických, ale v celé části světa, jež k USA vzhlíží jako k svému mentorovi. Vědělo se, že se to může stát, přesto je to pro mnohé překvapením. Nejvyšší soud USA, tedy země, vyvážející křesťanskou víru i přirozený řád destruující progresivismus do celého světa, zrušil rozhodnutí Roe vs. Wade z roku 1973, kodifikující potrat jako federální lidské právo.

Toto jsou jména hrdinů, píšících tečku za takřka padesát let trvajícím zločinným a neústavním stavem: Samuel Alito, který většinové stanovisko soudu prezentoval, Clarence Thomas, Neil Gorsuch, Brett Kavanaugh a Amy Coney Barrett. Ať už si o Donaldu Trumpovi myslíme cokoli, nikdo soudný nemůže popřít, že nebýt jím tří posledně jmenovaných soudců, vražda nenarozeného dítěte by federálně uznaným právem ženy zůstalo. Stoupenci největší genocidy v dějinách lidstva utrpěli porážku, s níž se budou jen těžko smiřovat. První reakce politiků Demokratické strany a liberálních médií se nesou v duchu tvrzení, že pětice extremistů v taláru vnutila zbytku Ameriky morální kodex, který je jí cizí. Jako by se oni ptali těch nejbezbrannějších, umírajících rukama samozvaných katů, zda s jejich perverzní antimorálkou souhlasí. Bylo by naivní očekávat, že propagátoři potratů a proponenti průmyslu smrti, kterým dnes a denně protékají miliony dolarů, uznají svou prohru a začnou se věnovat méně démonickým činnostem. Mnozí z nich – například členové teroristické Jane´s Revenge (Janina odplata) – nyní naplno projeví svou zvrhlost, až začnou útočit, jak předem ohlásili, na kostely, sídla organizací a politiky, hájících nenarozený život.

Na druhé straně barikády se dnes, přes veškeré obavy o zdraví a majetky bohabojných, oprávněně slaví. Děkovné modlitby míří k nebi za to, že odhodlání statisíců Američanů prosazovat kulturu života i za cenu nemalých osobních obětí přináší první velké plody. Potrat na celém území USA dnešním rozsudkem Nejvyššího soudu sice zakázán nebude, ve více jak dvaceti státech unie se však nelegálním velice brzy stane. Boj se následně přesune do těch států, v nichž mají zpravidla propotratoví Demokraté většinu. Ameriku čeká horké léto a již teď je jisté, že otázka života a smrti bude úhelným tématem listopadových voleb. Pokud v nich Bidenova dekadentní Amerika opět prohraje, bude důvod k ještě větší oslavě, než dnes. A k posílení naděje, že síly zla – ať už mají podobu kyrety, experimentální vakcíny či transgenderové indoktrinace dětí – nesedí v sedlech tak jistě a pevně, jak se nám až donedávna zdálo.


(s laskavým svolením autora převzato z Te Deum Hodie)