Ano, jsem kretén a hrdě se k tomu hlásím


Před pár dny vyvolala rozruch „aféra“ s českým Hnutím pro život (HPŽ). Šlo o to, že jeho místopředsedkyně Zdenka Rybová zveřejnila na sociálních sítích stanovisko odmítající sbírku pro nákup postkoitálních pilulek na Ukrajinu určených ženám údajně znásilněným ruskými vojáky. Místo abortivních preparátů by se měly podle Z. Rybové na Ukrajinu distribuovat pepřové spreje a houkadla, aby se napadené ženy mohly bránit proti agresorům.

Jsem katolík vyznávající vždy platnou a neodvolatelnou nauku Církve, proto nemohu, než se s postojem paní Rybové plně ztotožnit. Lituji jen toho, že tváří v tvář této hnusné, ba přímo zločinné propotratové kampani proti HPŽ z toho nakonec víceméně vycouvala, i když lidsky to chápu. Ty odporné hyeny z mainstreamové mediální žumpy tlačily dokonce na sponzory hnutí, aby mu stáhli svoji finanční podporu, což někteří skutečně udělali.

Marek Michalčík

Do této štvanice se zapojila, asi ne náhodou, i KDU-ČSL, dnes součást vládní koalice. Na její sjezd v Ostravě 23.4. měl přijet i generální manažer slovenského Křesťanského demokratického hnutí Marek Michalčík, statečný protipotratový aktivista ve své zemi. Organizuje Pochody pro život za účasti desetitisíců lidí a další akce na obranu nenarozených dětí a zastává správné katolické názory o absolutní morální nepřípustnosti potratů včetně požadavku na jejich legislativní zákaz bez výjimky, což se samozřejmě týká i znásilnění.

Nicméně Seznam Zprávy a další média tyto Michalčíkovy postoje patřičně „rozmázly“. Jak na to lidovci reagovali? „Chceme dát jasně najevo, že nebyl zván na sjezd jako obhájce svých aktivistických myšlenek. Distancujeme se od jakéhokoliv zlehčování znásilnění…“ To jsou slova tiskové mluvčí KDU-ČSL Lucie Ješátkové.

Paní tisková mluvčí se tímto svým vyjádřením jednoznačně zařadila mezi mediální lháře a demagogy. Když někdo odmítá potrat ženy po znásilnění, tak tím přece nikterak samotný hrůzný čin znásilnění nezlehčuje, což musí být jasné každému soudnému člověku. Katolická morálka odmítá každý mimomanželský sex jako hříšný – a když je ještě k tomu násilně vynucovaný, tak se jedná o odpornou perverzitu a bezcitnou krutost vůči bližnímu. Proto ani HPŽ, ani pan Michalčík nemohou zastávat a také nezastávají jiný postoj. Pokud paní Ješátková toto všechno neví, tak nemá k úřadu tiskové mluvčí dostačující odbornou kvalifikaci, pokud to ale ví, a přesto oficiálně vypustí z úst takový hloupý blábol, je lhářkou a mediální manipulátorkou, která nepravdivě podsouvá obráncům nenarozeného života zlehčování znásilnění. Proti zločinu znásilnění nelze bojovat dalším zločinem – umělým potratem, který objektivně je vraždou nejbezbrannější lidské bytosti.

Bylo přímo trapné sledovat na Seznamu Zprávy 23.4.2022, jak se lidovci kroutili, když jim média předhodila účast tohoto „extrémisty“ na sjezdu. Lidovcům prý nebyly známy jeho postoje, nemohli si diktovat, koho sesterská slovenská strana na sjezd pošle jako delegáta, pozván prý byl jako hlavní host předseda Křesťanského demokratického hnutí Milan Majerský, který nemá takové názory jako Michalčík apod. Marek Michalčík nakonec na sjezd nepřijel. Korunu všemu nasadil nakonec europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský, který prohlásil, že výběr slovenských hostů na sjezd české KDU-ČSL je „spíše vizitkou jejich než naší“. Dále řekl: „V KDU-ČSL nenajdete názor, který by říkal, že si znásilněné mají děti nechat. Znásilnění je prasečina a brutální zásah do intimity člověka a v tuto chvíli nebudu nikde hájit ‚pro-lifes‘.“ Potom pokračoval, že kdo podobné názory zastává, je „kretén“.

Pane europoslanče, i já jsem tím „kreténem“, jenž zastává takové názory. Zapomněl jste ale, že tento „kretén“ Vás kdysi učil na fakultě. Radím Vám tedy, abyste vrátil svůj diplom, když Vám takový „kretén“, který Vám přednášel, zkoušel Vás a známkoval, takto dopomohl k jeho získání. Jinak by to mohlo být pro Vás špatnou vizitkou před mainstreamovými médii a před světovou globalistickou elitou, jíž tak oddaně sloužíte, a která řadí „právo na potrat“ mezi základní lidská práva.

KDU-ČSL již dříve prokázala, že je pro pravověrné katolíky nevolitelná. Nikdy se to ale nestalo tak zřejmým, jako právě nyní. Takhle jasně se vyjádřit, že potrat v případě znásilnění je v pořádku, to tu ještě nebylo.

Distribuce postkoitálních pilulek na Ukrajinu nebezpečně otevírá Pandořinu skříňku. Bude to příležitostí pro kdekterou ženu s pochybnou sexuální morálkou, aby se o ni hlásila s tím, že se bojí případného „znásilnění“ od ruských vojáků. Ve skutečnosti bude tak moci vesele s kýmkoliv smilnit bez obav z těhotenství, neboť tableta ji ihned zbaví počatého dítěte.

Proto takové řešení kategoricky odmítáme a bude třeba toto co nejhlasitěji křičet všude, kde se dá. Tady nelze dělat kompromisy a vést vznešené řeči o „dialogu“, neboť jde o ohrožené lidské životy v mateřském lůně. Včera holocaust, dnes babycaust – tak zní heslo německých obránců nenarozeného života. Vzniká a rozvíjí se tady gender-babycaustovská totalita postavená na neomarxistickém ideologickém základě, která účinněji než předchozí režimy využívá mediální teror a zastrašování. Již ve 20. letech minulého století známý český historik Josef Pekař, který vrhl pravdivé světlo na české dějiny, varoval před „tyrany a tyránky v redakčních kancelářích“.

Slušní žurnalisté se v médiích hlavního proudu neuplatní, pouze ti, kteří za peníze globalistických elit se propůjčí ke špinavým dehonestujícím kampaním proti „extrémistům“, „manipulátorům“, „fašistům“ apod. Tuto nálepku dostane snadno a rychle každý, kdo se vysloví jednoznačně a kategoricky proti potratům, privilegiím pro homosexuály a lesby a proti genderové ideologii. Novináři a politikové, kteří se k tomuto uchylují, odhalují jenom svoji morální špínu.

Zde platí Kristova věta: „Prodej plášť a kup si meč!“ Ne fyzický meč k zabíjení, ale meč slova a odvahy toto slovo říci v situaci, kdy se druzí bojí ze všeho nejvíc dostat výše uvedenou dehonestující nálepku, která je může připravit o finanční podporu nebo zaměstnání.

S tímto strachem ale umožňujeme novodobé totalitě, aby se úspěšně rozvíjela a upevňovala své pozice. Jedinou možnou obranou proti ní je ochota vzít na sebe riziko postihu podobně jako prvotní křesťané a říct jasně těm, kteří nás v médiích „vyznamenávají“ nelichotivými výrazy: Ano, jestli považujete důslednou obranu nenarozeného lidského života a řádné monogamní rodiny za „extrémismus“, „manipulátorství“, „fašismus“ nebo dokonce „kreténismus“, pak je pro nás od lidí vaší morální úrovně poctou, když nás takto nazýváte a hrdě říkáme: Ano, jsme extrémisty, manipulátory, fašisty i kretény. Nebojíme se této vaší klasifikace.