„TransBůh“ a pochvala islámu

Už i světský tisk kritizuje německý Katholikentag za bezbožnost


Už i německy píšící světská média jsou znechucena dechristianizací Církve na západ od řeky Odry. Na stránkách švýcarského deníku Neue Zürcher Zeitung se objevil článek věnovaný letošnímu Katholikentagu (Katolickému sjezdu, pořádanému každý rok), v němž známý publicista Alexander Kissler, který není katolík, nenechal na tomto tradičním celonárodním setkání německých katolíků jedinou suchou niť. Píše doslova:

„Levicové katolické společenství slaví svůj svátek. Politický aktivismus je cennější než duchovno. Dogma nahrazuje zelená politika. To ona vytváří nové idoly,“ říká Kissler. Podle autora letošní Katholikentag se stal prostě velkou manifestací levicového světového názoru. Publicista si všiml, že na slavnostním zahájení Katholikentagu vystoupily i … dvě muslimky. Kissler zdůraznil, že Katholikentag působí dojmem vytváření jisté „státní zbožnosti“. Problém je ale podle něho v tom, že toto vůbec nepatří k podstatě křesťanství.

Publicista kritizoval také vystoupení německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera, jenž v proslovu na Katholikentagu chválil Katolickou církev za … boj s „nepřáteli demokracie”. Měl na mysli samozřejmě stranu Alternativa pro Německo (AfD). Steinmeier ale mlčel na téma těch hnutí, která se dožadují přeměny Německa na muslimské kalifáty, jež by byly absolutně nedemokratické, zaznamenal Kissler.

Podle autora nelze brát vůbec vážně tvrzení organizátorů Katholikentagu, že tato událost podporuje „demokracii a rozdílnost“. Místo rozdílnosti – politická jednosměrnost, místo demokracie – jednokolejné levičáctví. Bylo umožněno promlouvat od mikrofonu muslimkám v hidžábech, ale politikům nejpopulárnější politické strany v Durynsku – AfD – už nikoliv.

Autor obrátil pozornost i k takovým elementům Katholikentagu, jakými byly oficiální řeči, že „Kristovo Tělo mělo queer pohlaví“, „Bůh je transsexuální“, „Církev je třeba odkolonizovat“ apod., zvláště odsouzeníhodné byly urážky Matky Boží.

Katholikentag je už dlouhá léta organizovaným pravidelným setkáním německých katolíků (pozn. red.: konají se zpravidla ve dvouletých intervalech od r. 1848). Jeho degradace započala v r. 1968, kdy laici přítomní na setkání se dožadovali přijetí antikoncepce církevními autoritami navzdory nauce papeže Pavla VI. Později bylo už jenom čím dál hůř. Dnes je Katholikentag – jak Kissler doslova napsal – oslavou zvrhlosti a levičáctví.

Zdroj: Článek „Trans-Bóg” i pochwała islamu. Nawet świecka prasa krytykuje niemiecki Katholikentag za bezbożność, in www.pch24.pl 31. 5. 2024