Na jachtě tradice v rozbouřených LGBT vlnách


Byla zvyklá se potýkat s mořskými vlnami a větrem. Není to tak dávno, co byla nucena vypořádávat se s novými protivníky, a to proto, že se vyslovila proti propagaci LGBT a sexuální výchově ve školách. Ti, kdo s těmito kruhy mají co do činění, ať už aktivně, či pasivně, se ukázali být mnohem záludnějšími nepřáteli než živly.

V únoru r. 2019 podepsal prezident Varšavy Rafał Trzaskowski (z liberální strany Platforma Obywatelska) dokument „Karta LGBT+“ (Listina LGBT+), jehož součástí bylo mj. i zavedení sexuální výchovy do varšavských škol a mateřských školek v duchu standardů Světové zdravotnické organizace. Už čtyřleté děti mají být uváděny do tajů masturbace, šesti- až devítileté se pak mají dovídat o antikoncepci, příp. se učit používat sexuální terminologii, všechny pak mají vnímat jako naprostou přirozenost rozličné sexuální odchylky, chápat potrat jako běžnou záležitost atp.

V polské metropoli to nezůstalo bez negativní odezvy a jednou z těch, kdo se vůči ničení dětských duší vyhranili, byla i mistryně světa a olympijská medailistka v jachtingu Zofia Klepacka-Noceti.

„Říkám kategorické NE podpoře skupin LGBT a budu bránit tradiční Polsko. Copak můj děda bojoval během Varšavského povstání za takovouto Varšavu? Neřekla bych… Pane prezidente, raději podpořte sport, který ve Varšavě skomírá,“ napsala na facebooku.

Těchto pár větiček, jež byly mimochodem z facebooku 2x smazány, vyvolalo značné pozdvižení. Ze strany levicových liberálů se na Klepackou rozpoutala nefalšovaná štvanice. Viceprezident Varšavy Paweł Rabiej, sdílející byt i lože s jiným mužem, jí vzkázal, ať se věnuje jachtingu a neplete se do věcí, kterým nerozumí. To byla ještě mírná reakce. Skupiny spjaté s LGBT i různé „celebrity“, ohánějící se donekonečna svou proklamovanou tolerancí, na neohroženou jachtařku ve svých žlučovitých komentářích začaly dštít oheň a síru. Samozřejmě to jako projev netolerance či útok na svobodu názoru nevnímali, naopak, s pocitem vlastní skvělosti to viděli tak, že se stavějí proti ohrožení demokracie, omezování lidských práv, resp. práv menšin, neboť je třeba se stavět proti homofobii a středověkému zpátečnictví – to vše je nutné z naší úžasně tolerantní a otevřené společnosti jednou provždy vymýtit…

Dlužno podoktnout, že liberálům všeho druhu ležela Klepacka v žaludku už dlouho. Nejen pro své odvolávání se na Boha v rozhovorech, to ještě jakž takž překousávali. Jaksepatří je však dopálila, když v září r. 2018 uveřejnila na svém facebookovém profilu obálku z deníku Gazeta Polska (neplést s ultraliberální Gazetou wyborczou, z níž naše média tak ráda čerpají a předestírají tak neznalým recipientům nechtěně karikovaný obrázek Polska), který otiskl parafrázi na filmový plakát k ostře proticírkevnímu filmu Klér pojednávajícímu o zvrhlých kněžích. Místo čtyř kněží z filmového plakátu jsou na této koláži vyobrazeni Maxmilián Kolbe, Jiří Popiełuszko, Jan Pavel II. a kardinál Stefan Wyszyński s dodatkem: „Klér. Náš poklad v boji s nacismem, komunismem, LGBT a islamisty.“

O povaze výpadů levicových liberálů si lze udělat obrázek třeba podle počínání moderátorky televizní stanice TVN (uvědomělé obdoby naší ČT) Kingy Rusinové, bývalé manželky levicového arciliberála Tomasze Lise. Ta měla potřebu sdělit, že se za Klepackou „hrozně stydí“ a že by se měla stydět i ona za to, jak uráží lidi svými „homofobními komentáři“. Ne někde na facebooku nebo na obrazovce, ale ječela to na Klepackou za bílého dne na ulici. Herec Borys Szyc nazval sportovkyni „ubohoučkým děvčátkem“, které by mělo vrátit medaile, protože dělá všem jen ostudu. Lisem zřizovaný portál naTemat.pl přišel „jménem tisíců Poláků, jejichž důstojnost je snižována Zofií Klepackou“, dokonce s oficiální výzvou adresovanou předsedovi polského svazu jachtingu, aby Klepackou vyřadil z reprezentace. „Nenávistí k homosexuálům začal kdysi holocaust,“ přišel s novým objevem autor této výzvy Damian Maliszewski. Nenávistná je podle něj konkrétně ona výzva k bránění tradičních hodnot a ono NE pro LGBT aktivity do škol.

Různí polští sportovci, např. známý skokan na lyžích Adam Małysz, pak v březnu založili jako reakci na výstup Klepacké spolek „Sport proti homofobii“. Ostatně jedna z tváří tohoto spolku Jolanta Ogarová, rovněž jachtařka, vyjádřila pohoršení nad tím, jak najednou Klepacká vystupuje, že se jí to i její „manželky“ dotýká osobně. Klepacka na její slova reagovala tím, že jde o klasickou manipulaci, která je LGBT tak vlastní, protože proti ní osobně nic nemá, hovořila prý úplně o něčem jiném.

Zofiini nepřátelé opakovaně napadají její profil na sociálních sítích, dokonce zhotovili fotomontáž, na níž pluje po moři na jachtařském prkně, ale místo plachty z něj trčí kříž. Poslankyně PO Jagna Marczułajtis-Walczaková tuto ohavnost vysmívající se jednak z víry neohrožené sportovkyně, jednak ze samotného nástroje Spasitelova umučení, označila za geniální, Klepacka na to reagovala slovy: „Ano, každý neseme svůj kříž. Někdo ho má těžší, jiný lehčí. Věřím, že ti, kdo nesou těžký kříž zde na zemi, ho budou mít tam nahoře lehounký.“

Nejen známí lidé se zapojili do nevybíravých útoků na medailistku z několika evropských i světových šampionátů. Sportovkyni zasypávali nenávistnými urážkami i její řadoví spoluobčané, vzkazovali jí, že přestala být jejich reprezentantkou, upřímně jí přáli, ať ji potká neštěstí, ba dokonce jí přáli smrt a smrtí jí i vyhrožovali. Jiní podobně jako Maliszewski obesílali Zofiin mateřský klub či polský jachtingový svaz, aby Klepackou ze svých řad vyloučily, někteří angažovaní jedinci dokonce zaúkolovali olympijský výbor, aby jí odebral bronzovou medaili z LOH v Londýně za jednání nehodné sportovce. (Ušlo jim přitom, že jachtařka na medaili zase tak moc nelpí. Po olympiádě ji dala do dražby, aby výtěžek z ní pomohl malé dcerce její sousedky trpící na cystickou fibrózu. Vítěz dražby, dojatý jejím gestem, pak sportovkyni medaili vrátil.) Podle výše zmiňovaného Rafała Trzaskowského si za všechny ty nenávistné útoky může sama. Neměla se prý k tématu takto vyjadřovat…

Klepackou však nespočet lidí na druhou stranu podpořilo. Proti podpisu „Karty LGBT+“ se vyslovil např. Zbigniew Boniek, legenda polského fotbalu a toho času předseda fotbalového svazu. Postavily se za ni ale i tisíce bezejmenných Poláků, ať už na sociálních sítích, nebo v celostátní petici na její podporu, kterou podepsalo 56 702 osob. Lidé ji ujišťovali, že se za ni modlí, děkovali, že konečně někdo toto téma nakousl. Fanoušci fotbalové Legie Varšava, jejíž je fanynkou, roztáhli při jednom ze zápasů obří transparent s nápisem: „Jsme s tebou! Nás reprezentuješ!“

Šlo o narážku na iniciativu „Nás reprezentuješ“, kterou podpořili např. historička Magdalena Ogóreková, muzikant Jan Pospieszalski či slavný fotbalový trenér Jacek Gmoch. „Ideologicky mě reprezentuješ na 100 %, když jsem se o Listině LGBT dozvěděl, řekl jsem ,ne, nesouhlasím‘, a moc se mi líbilo tvé vystoupení,“ vzkázal jachtařce herec Jarosław Jakimowicz a pustil se i do jejích kritiků: „Nechápu ty fašounské metody, které se u nás používají, kdy nelze vyjádřit svůj názor. Jen v chorých makovicích může vzniknout nápad, kdy se tě někdo snaží připravit o medaile. Medaile, které jsi získávala ve vodách celé Evropy, celého světa i Polska, kde se hrála naše hymna, a lidé byli dojati.“

V červnu obdržela Klepacka čestnou medaili Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Warszawa-Wschód (Svazu vojáků Zemské armády obvodu Varšava-východ). Do škol ji i nadále zvali ředitelé s ní názorově spříznění, aby žákům a studentům vštěpovala lásku ke sportu. Už jen svou přítomností může na mladé Klepacka působit, vždyť její causa zahýbala Polskem věru pořádně.

Právě mezi mladými bylo její jméno určitě hodně skloňováno díky vystoupení v klipu písně „Sodomské hříchy“ od rapera, jenž si říká Karat NM. Klepacka se v něm prochází se svým manželem a dvěma dětmi, nechá se vidět na pro-life demonstraci, klečí v kostele, čte biblickou pasáž o zkáze Sodomy. Jen tím přilila olej do už tak pořádně plápolajícího a stále živeného ohně nenávisti liberálů. Klip byl velice brzy z youtube stažen, a to kvůli údajně nesnášenlivému textu nabádajícímu k homofobii. Zpívá se v něm mj.:

„Je to fest odporné/, když žije chlap s chlapem,/ když žena se probouzí v náruči ženy/,nechcem‘ toto v Polsku mít/, nechcem‘ do sebe nechat zasévat zmatek.

Jeden muž, jedna žena, super děti/, bílá je bílá a černá zase černá,/ láska, rodina, normální hodnoty/ – toho se bojí, proti tomu ďábel brojí/, nedovol, aby zavládl v naší zemi.

Poslouchej Pána, naslouchej svému srdci/, chlap má být chlap a žena ženou/, toto je odvěký Boží plán,/ že žena za muže má se vdát/, tak to má být, nový člověk má se narodit,/ jsou proti tomu, rodinu chtěj‘ zničit/, kdo z toho asi těží?

Hříchy do nebe o pomstu volající,/ toť hříchy sodomské, chraň před nimi, Bože, Polsko/, hříchy do nebe o pomstu volající/ jsou vraždy a hlavně potraty.“

Sama sportovkyně se k celé záležitosti opakovaně vyjadřovala: „Ukazuje se, že ta oslavovaná tolerance je jednostranná – pokud nám nějaká menšina něco diktuje, my se s tím musíme ztotožnit, nejlépe nic neříkat a srazit mlčky paty. Pokud se však ozveme s opačným názorem, tak potom – já jsem toho příkladem – lze člověku opravdu znepříjemnit nebo zničit život, tak jako se jim to už u řady lidí podařilo,“ řekla a s pravou polskou bojovností dodala: „Řeknu jen jedno: co se mé osoby týče, vybrali si ke svým útokům špatný terč. Jako matka dvou dětí nesouhlasím se sexuální výchovou ve školách a budu proti ní bojovat. Různé ty pseudocelebrity a politici posílají své děti možná do soukromých škol, takže se jich to netýká. My ale říkáme NE. Nemám proti homosexuálům nic osobního, ať si dělají, co chtějí, ale ať nezavádějí do škol nauku, která učí, že je to normální, protože normální to není. Ten program sexuální výchovy bude jen na škodu našich dětí, je to obyčejná indoktrinace. Dítě je vůči ní bezbranné. Lze jím velice snadno manipulovat. Jako rodič nesouhlasím s takovou chorobnou výchovou, co nabízí Listina LGBT. Budu proti ní bojovat, i kdyby mi předhazovali kdeco. Budu bojovat za tradiční Polsko s křesťanskými hodnotami. Děkuji proto všem, kteří mi vyjádřili podporu. Mám za to, že většina z nás to vidí podobně, bráníme křesťanské hodnoty, tradiční rodinu, ale děje se divná věc, že o úplně normální věci musíme bojovat.“

„Sledujeme, kam směřuje současný svět. V některých zemích se potraty a eutanazie staly každodenní záležitostí. Doufám, že Polsko půjde Evropě příkladem jako pilíř křesťanství, pilíř normálnosti a normálních hodnot,“ napsala později.

Zofja Klepacka se, jak byla v ráži, nezdržela jen komentářů k otázce chystané sexuální výuky do škol. Vysmála se např. pojmu „LGBT sport“ s tím, že neví, čím se liší od sportu bez tohoto přídomku. Na závodech prý všichni vyplňují kolonku pohlaví, přičemž mají na výběr mezi třemi možnostmi: muž – žena – gender. Nikdo prý zatím nevyplnil třetí kolonku. „Jednoduše proto, že to jsou muži a ženy.“ Dotkla se i jiné věci: „Nesouhlasím ani s vystavěním hostelu pro homosexuály v těžkých životních situacích. Proč se podobný hostel nezřídil pro lidi, které coby neplatiče vyhazovali z jejich domovů, nebo pro alkoholiky, pro vězně propuštěné z vězení? Nesouhlasím, aby tato skupina měla nějaká privilegia. Jsme si přece rovni.“ Někteří jsou si patrně rovnější, jak zní jeden bonmot.

Později pak Klepacka na svém profilu zveřejnila „zdravici“ těm, co proti ní brojili: „Nepodařilo se vám to, nicméně jste udělali dobrou práci: všichni se o té listině LGBT dozvěděli, o snaze zavést do škol sexuální výchovu a indoktrinovat naše děti. My rodiče to nedovolíme. A nejen to: vyhráli jsme tento boj.“ A dodala: „Chci z tohoto místa poděkovat všem rodičům, kteří pochopili, co se děje, fanouškům, kteří zorganizovali celopolskou podpůrnou akci, všem uskupením, která říkají kategoricky NE listinám LGBT. Všechny vás zdravím, nechť nám Bůh žehná. A mějte na paměti tři hodnoty, v nichž jsme vyrůstali a v nichž budeme vyrůstat – Bůh, čest a vlast. A LGBT si může škubnout protézou.“

Připomíná rovněž, jak důležité je o těchto věcech mluvit neohroženě a nahlas, protože „druzí si z nás pak vezmou příklad“. Proto se připojila k nedávné obraně kostelů a pomníků, které se staly terčem útoků zejména mladých přívrženců potratů při nepokojích vypuknuvších při nedávném rozhodnutí soudu o nepovolení zabíjení nenarozených dětí. Přiznává též, že právě její svědectví pomohlo jedné ženě k rozhodnutí donosit své dítě, ač byla rozhodnuta jít na potrat. Je tedy nabíledni, že si ji vzali na mušku zastánci vražd nenarozených a zásobují její profil na soc. sítích proabortivními komentáři a útočí na ni na těch svých.

„Dobro nakonec stejně zvítězí,“ nedělá si z toho Klepacka příliš hlavu, „díky Bohu za lidi, kteří myslí jako já.“